XERTEC loading page
Zavřít hledání

 

Přední světová investiční společnost KKR oznámila investici do CMC Machinery, výrobce automatizovaných obalových řešení v Itálii.

Po investici KKR bude CMC Machinery nadále vedena rodinou Ponti se sídlem v Città di Castello, kde budou generální ředitel a COO synové zakladatele Giuseppeho Ponti, Francesco a Lorenzo Ponti.

Obaly na míru zaznamenaly v posledních několika letech silný růst v reakci na prudký nárůst e-commerce sektoru, kdy se více a více lidí na celém světě přesouvá k nákupu zboží online, což je trend ještě zrychlený dopadem COVID-19. Vzhledem k očekávanému dalšímu nárůstu objemů je klíčovou oblastí zájmu udržitelnost souvisejících činností v oblasti životního prostředí.

O vítězství produktu CMC v kategorii TOP Logistický Produkt časopisu Logistika jsme psali zde.

KKR Global Impact se zaměřuje na identifikaci a investování tam, kde jsou finanční výkonnost a společenský dopad vnitřně sladěny. Fond se konkrétně zaměřuje na generování výnosů upravených o riziko investováním do společností, které přispívají měřitelným pokrokem k dosažení jednoho nebo více cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs). Podnikání společnosti CMC Machinery přímo přispívá k SDG # 12 (Responsible Consumption and Production), protože jejich inovativní řešení obalů odpovídá krabicím podle velikosti produktu a umožňuje jejich klientům elektronického obchodování využívat méně vstupů materiálu a snižovat množství odpadu.

V Itálii již KKR investovala 2,5 miliardy EUR do soukromého kapitálu, infrastruktury a dalších aktiv a celkově se jedná o jejich čtvrtou investici v Evropě.

Více i produktech CMC zde. Tisková zpráva o investici zde.

 

 

 

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies